Turkish Film Channel’da Neler Oldu?

slide

Lüzum olduğu üzere duyurulur

Turkish Film Channel’da neler oluyor diye merakla Filmpot’a ulaşan yapımcı ve yönetmenlerin soruları bu duyurunun yapılmasını zorunlu kıldı.

2008 yılında Seattle’da bir ilham ile birkaç arkadaş tarafından kurulan Filmpot hobivari bir iş de yapıyordu. Türk filmlerinin Amazon Instant Video gibi internet üstünde servis veren platformlarda dijital olarak satışa ve kiralamaya çıkmasını sağlamaktı bu iş. Turkish Film Channel diye bir marka yaratmıştı Filmpot. Hüseyin Karabey’in sahibi olduğu, Serdal Doğan’ın çalıştığı ASİ film Türkiye’deki alt yüklenici olmuştu,.

İş eğlenceli ve ilginç idi ama talep çok olmadığı için hobi kabilinden devam ediyordu. Yine de kimi Türk yönetmen ve yapımcılara para kazandırabiliyorduk, ve filmlere ulaşabilen seyircilerden aldığımız teşekkür notları bizi mutlu ediyordu.

2012’de işin rengi değişmeye başladı, Türkiye’de büyük adımlar atmak gerekiyordu artık. Serdal Doğan ve Hüseyin Karabey’in tanıştırdığı İbrahim Altınsay Filmpot’un iş modelini beğenmişti ve yatırım yaparak ortak olmak istemişti. İş büyüyecekti. 2012 yılında Türkiye’de İbrahim Altınsay ve Serdal Doğan isimli şahısların parçası olduğu bir işbirliği kuruldu. Artık Türkiye’deki operasyon daha hızlı büyüyecekti.

İşbirliği başladıktan 6 ay sonra şahit olunan suistimaller sebebiyle sular bulandı maalesef. Neticede Filmpot masadan kalkmak istedi. Bu İbrahim Altınsay’ın çok hoşuna gitmedi. İbrahim Altınsay Filmpot’un yayıncı anlaşmaları dahil bütün anlaşmalarını da devralmak istedi ama bu devir için sunduğu teklif Filmpot için kabul edilebilir gibi değildi. Akabinde çözüm amacıyla iyi niyetli birkaç adım atılmaya çalışıldı ama olmadı.

İbrahim Altınsay ise sanki devir yapılmış gibi hareket etmiş, işin yeni sahibi benim diyormuş dediklerinde pek ihtimal vermemiştik. Ama örneğin Filmpot’un sahibi olduğu Turkish Film Channel markasını Türkiye’de kendi şahıs şirketi olan Altınsay Filmişleri adına tescil ettirmek için başvuru yapmış. Başvurusunu farkedince Filmpot olarak itiraz ettik, itirazımız üzerine Altınsay Filmişlerinin başvurusu reddedildi ve kötü niyeti tescil edilmiş oldu ve Filmpot lehine sonuçlandı itiraz. Filmpot’a ait münhasır hakları ihlal eden işler yaptıkları için Hüseyin Karabey’in sahibi olduğu ASİ film ile olan sözleşmemizi feshettik.

İbrahim Altınsay’ın hakaretler içerdiğini düşündüğümüz epostalarına dair avukatlarımız aracılığı ile İbrahim Altınsay hakkında suç duyurusunda bulunuldu ve hukuki süreç halen devam etmekte.

Bunlarla bitmedi ama. Serdal Doğan, bir toplantı davetini Filmpot ortaklarından birinin Hatay’da yaşayan  annesinin adresine göndermiş. Ne ilginçtir ki arkadaşımızın olduğundan haberi olmadığı karısı, annesinin evinde, aynı konutta ve sürekli olarak onunla oturduğunu ve eşi olduğunu beyan ederek bu tebligatı tebliğ almış. Ve akabinde bir toplantı yapılmış.

Dosyaları avukatlarımız incelerken farketti ki, Beyoğlu 7. Noterliğinden Sevgi Eryılmaz imzalı, bu tebligata arkadaşımız adına karısı olarak imza atan kişi İbrahim Altınsay’ın kendi karısı imiş. Hanımefendinin büyük ihtimal ile bu olup bitenlerden hiç haberi yok. Konuyla ilgili olarak yapılan girişimler neticesinde yapılan bu vahim ‘hata’nın düzeltilmesi için de bütün adımlar atılmaya başlandı.

Filmpot var gücüyle vizyonunu gerçekleştirmek için çalışıyor. Dedikodu ile nasıl başedilir bilmiyorduk, yeni yeni öğreniyoruz. Böyle bir deneyime de ihtiyacımız varmış demek ki. Tüm dedikodulara rağmen işimizi iyi yaparsak, farkımızı ortaya koyarsak, şeffaf olursak ve ilkelerimize bağlı kalarak çalışırsak başarının devam edeceğine inanıyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyururuz.

Turkish Film Channel’da Neler Oldu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Paylaş

Yazar Hakkında