Filmpot Blog Hakkında – About Filmpot Blog

Filmpot

Kimiz, kimlerdeniz?

 Filmpot Seattle ve İstanbul merkezli bir dijital film dağıtımı ve teknoloji şirketi. Dağıtım tarafında uzun metraj filmler için çözümler geliştiriyoruz. Türkiye’de üretilen filmlerin dünya çapında dijital dağıtımını yaparak birçok ilki gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuruyoruz. Bu filmlerin yasal olarak yayınlanmasını sağlayarak, bu yapımları internet üzerinden yerli ve yabancı izleyicilerle buluşturduk ve bu sayede yönetmen ve yapımcılara da yeni gelir kaynakları sunduk. Bu arada yabancı filmleri de Türkiye’deki seyircilerin beğenisine sunuyoruz. Filmlerimizi yayınlatmak için beraber çalıştığımız yayıncı platformları arasında Apple iTunes, Microsoft xBox  ve Amazon Instant Video var.

Filmpot blog hem bizden hem yayıncılarımızdan hem de sektörden haberleri, yorumları, film kritiklerini, röportajları paylaştığımız mecramız. Çoğunlukla Türkçe ve İngilizce, seyrek de olsa Almanca yazıyoruz.

Blogumuzda yazmaya ne dersiniz? Eğer seyrettiğiniz filmler hakkında Türkçe veya İngilizce yazmayı seviyorsanız bizimle iletişime geçmekte bir saniye tereddüt etmeyin.

İletişim: info@filmpot.com

 

Who are we?

We are Filmpot, a content aggregation and technology company based in Seattle and Istanbul with a focus on Turkish films. We recognized the demand for quality Turkish cinema and began working directly with filmmakers and distributors to bring acclaimed and award-winning Turkish films online for global distribution. Later on we began adding great non-Turkish titles to our catalog. We have developed partnerships and released our films on multiple platforms including Apple iTunes, Microsoft xBox Video and Amazon Instant Video to make our comprehensive catalog available for streaming around the globe. We are constantly working on making more films available online on digital outlets worldwide.

Filmpot blog is our medium where we share news, interviews, film reviews from us, our partners and the industry. We blog in Turkish, English and occasionally in German.

Contact: info@filmpot.com